شبیه – دوست داشتن آموزش آموزشی دانشگاه

شبیه – دوست داشتن: آموزش آموزشی دانشگاه اخبار سیاسی و اجتماعی

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی زمزمه‌های وزارت نیرو جهت اصلاح قیمت آب

مدتی است که مسوولان وزارت نیرو در تمام محافل صحبت از لزوم اصلاح تعرفه آب و برق می‌کنند، در آخرین صحبت‌های معاون وزیر نیرو نیز حجت تمام شد و تنها راه حل برطرف بح

زمزمه‌های وزارت نیرو جهت اصلاح قیمت آب

زمزمه های وزارت نیرو جهت اصلاح قیمت آب

عبارات مهم : قانون

مدتی است که مسوولان وزارت نیرو در تمام محافل صحبت از لزوم اصلاح تعرفه آب و برق می کنند، در آخرین صحبت های معاون وزیر نیرو نیز حجت تمام شد و تنها راه حل برطرف بحران آب در کشور اصلاح تعرفه آب تبیین شد.

به گزارش ایسنا، پیشنهاد اصلاح تعرفه آب چندی پیش از سوی وزارت نیرو به دولت مطرح شد به گونه ای که با تعیین کردن الگوی مصرف آب جهت هر استان، طرحی جهت زیاد کردن تعرفه آب مشترکان پرمصرف پیشنهاد شد و آخرین خبرها نیز گویای این است که این برنامه در دستور کار هیات دولت قرار گرفته است و به احتمال بسیار زیاد به زودی عملی خواهد شد.

در همین راستا نیز عباس سروش، معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا با بیان اینکه مادامی که قدر و قیمت آب را به ارزش واقعی آن نرسانیم در سرمایه گذاری ها دچار مسئله خواهیم بود، گفت: یکی از کارها کارگروه ملی سازگاری با کم آبی، اصلاح تعرفه آب جهت مشترکان پرمصرفی است که مازاد بر الگو مصرف می کنند.

زمزمه‌های وزارت نیرو جهت اصلاح قیمت آب

وی با اشاره به میزان مصرف آب شیرین کن ها بر اساس قانون موجود دربرنامه ششم توسعه، اظهار کرد: جهت شهرهایی که در جنوب کشور و در کنار آب هستند بر اساس قانون برنامه ششم باید ۳۰ درصد از آب مورد نیاز شرب را تامین کنند که بهای تامین شده است هر متر مکعب آب از آب شیرین کن ها در حال حاضر به طور میانگین بین پنج تا ۱۰ هزار تومان است که این میزان بسته به فاصله از دریا متفاوت است.

البته این صحبت ها در حالی است که هیات وزیران در مصوبه ای به استناد مواد یک و سه قانون هدفمند کردن یارانه ها مصوب ۱۳۸۸ به وزارت نیرو اجازه داد تا میانگین تعرفه های آب و برق را از ابتدای اردیبهشت ماه امسال عوض کردن نکرده ساختار تعرفه ها هفت درصد زیاد کردن دهد که این اتفاق نیز محقق شد.

مدتی است که مسوولان وزارت نیرو در تمام محافل صحبت از لزوم اصلاح تعرفه آب و برق می‌کنند، در آخرین صحبت‌های معاون وزیر نیرو نیز حجت تمام شد و تنها راه حل برطرف بح

علاوه بر این، چندی پیش نیز تعرفه آب جهت مشترکان تهرانی تا هفت درصد و جهت مشترکان پرمصرف تا ۱۵ درصد زیاد کردن یافت البته این مصوبه هنوز اجرایی نشده ولی نهایتا تا چند ماه آینده در قبوض مشترکان قابل رویت خواهد بود.

اختلاف قیمت تمام شده است آب با آنچه که از مشترکان دریافت می شود عنوان مورد انتقاد تمام مسوولان و کارشناسان آب در تمام دوره های زمانی بوده ولی به نظر می رسد که این بار عزم وزارت نیرو جهت حقیقی شدن قیمت ها جدی تر است.

زمزمه‌های وزارت نیرو جهت اصلاح قیمت آب

واژه های کلیدی: قانون | برنامه | برنامه ششم | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs